Тема: Богдан
Лепкий. Коротко про письменника. «Мишка (Казка для дітей: для малих і
великих)». Актуальні морально-етичні питання, проблема збереження
загальнолюдських цінностей.
Мета:поглибити
знання семикласників про життєвий і творчий шлях письменника; на прикладі твору
«Мишка» розкрити трагічну і комічну ситуації, їхню роль у втіленні основної
думки; розвивати навички виразного і вдумливого читання притчевого твору, його
переказування, висловлення власної думки та аргументування її; виховувати
стійкі життєві позиції, що відповідають загальнолюдським морально-етичним
нормам.
Хід уроку
І. Забезпечення емоційної готовності до уроку
Прийом «Повторюємо за мною»
Життя, радість, ранок, сонце, усмішка, добро, сніг,
запах весни. А який сьогодні день?
( учні записують число, класна робота у зошити)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Інтерактивна вправа «Доведи або спростуй»
Висловіть аргументи на
підтвердження або спростування тези: «Жити
треба для себе і заради себе»
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Слово вчителя
Усіх вас із чистими думками, світлими
помислами,тих, хто готовий завжди прийти на допомогу, проявити свою любов до
ближнього та милосердя, я запрошую сьогодні у
«Літературне
кафе» на зустріч із творчістю Богдана
Лепкого.
Слайд № 1 (портрет Богдана Лепкого)
А першим кроком нашої
мандрівки є
Літературні оглядини (прикріпити назву на дошку)
Слайд№2 (біографія письменника)
(доповнення вчителя)
Слайд №3(Квітка Цісик)
Літературна страва (прикріпити назву до дошки), якою ми будемо смакувати, - це твір «Мишка (Казка
для дітей: для малих і великих)»
Слайд №4 ( твір «Мишка»)
-
Чи доводилося вам
у житті бачити мишок?
-
Яке враження вони
на вас справляють?
Слайд №5 (фото миші)
-
Яка інформація
для вас є новою?
-
Кого автор у
підзаголовку називає великими дітьми?
-
Пригадайте, як
називаються твори, у яких яскраво виражена мораль?
- Пригадайте автора і твори цього жанру, які
ми вивчали у 6 класі.
Літературні інгредієнти (прикріпити назву
до дошки)
Перевіримо, чи уважно
читали ви казку. Назвати компоненти, які входять до її складу (відповіді
аргументуємо цитатами з підручника).
Слайд №6(тестові
завдання)
Слайд №7(тестові
завдання)
Літературна дегустація (прикріпити назву до дошки)
Інсценізація розмови
сільської та міських мишок
Слово вчителя
Війна, хай би якою вона не
була, - це завжди зло, жорстокість, біда, кров, смерть. Війна ніколи не буває
доброю. Але є й такі люди, які намагаються в цей час нажитися.
-
Чи доречним до
цього уривка є прислів’я: “Комусь війна, а комусь мати
рідна?
-
Під час якої
війни жив автор твору?
-
Що ви знаєте про
Першу світову війну?
-
Кого уособлюють у
час війни міські миші?
-
Ким є сільська
мишка?
Літературна смакова якість (прикріпити до
дошки назву)
За вказаними критеріями
порівняйте мишку і господарів будинку
-
Що у творі є
комічним, а що – трагічним?
Літературний майстер-клас(прикріпити
до дошки назву)
Виведіть формулу щасливої
людини.
Слайд №8 (щаслива людина)
Дайте поради людям, які мають великі статки,
як не стати бездушними скнарами.
Слайд №9(моя порада така…)
Літературний десерт (прикріпити до дошки назву)
Слово вчителя
Тема загальнолюдських
цінностей в усі часи хвилювала письменників, філософів.
Слайд №10 (вислови письменників)
Вчитель Ця
тема і в наш час є актуальною. Послухайте, будь ласка, початок акровірша про
людські чесноти
Слайд№11(акровірш)
Прийом «Розтисни
кулачок»
ІV. Підсумок уроку
Літературні вітаміни(прикріпити до дошки назву)
Вчитель
Мандрівка літературним кафе
завершується, тому усіх присутніх та гостей заклад пригощає корисними вітамінами
V. Домашнє
завдання: Скласти казку, у якій
персонажів-людей замінити персонажами- тваринами і навпаки (тобто, мишки –люди, господарі сільської мишки – тварини)
VІ.Літературна
книга відгуків https://drive.google.com/file/d/0B6jLT4CxokO8SVRrV1UzdGpfb3M/view?usp=sharing
Немає коментарів:
Дописати коментар